erreway4evergreece
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

erreway4evergreece

If you are crazy about erreway you are in the right place!ERREWAY WORLD!!!!!
 
ΦόρουμΑναζήτησηLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 LU en Caras!

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
luisanaybenja
Admin
luisanaybenja


Αριθμός μηνυμάτων : 210
Ηλικία : 30
Location : ston paradeiso me tous Erreway!
Registration date : 18/07/2007

LU en Caras! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: LU en Caras!   LU en Caras! Icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2007 2:54 pm

LU en Caras! Luisana_dot_net-magazines-caras-200
LU en Caras! Luisana_dot_net-magazines-caras--1
LU en Caras! Luisana_dot_net-magazines-caras--5
LU en Caras! Luisana_dot_net-magazines-caras--3
LU en Caras! Luisana_dot_net-magazines-caras--7
LU en Caras! Luisana_dot_net-magazines-caras--8

[colour=red]H Luisana Lopilato μιλά για τη σχέση εννέα μηνών με τον τεννίστα Juan Monaco. Έχει ολοκληρώσει δύο δεκαετίες ζωής κι επέστρεψε για να ανταποδώσει. Δεν υπάρχουν πια στοιχήματα πάνω από την ιδιωτική ζωή ούτε τα ποσά πληρωμής, πέρα από τη δημοσιότητα. Από τη μια πλευρά ένα σαγηνευτικό βλέμμα και από την άλλη η οξυδερκής ευφυία ενός κοριτσιού που μόλις πήρε στα χέρια της τη ζωή της. Έχει κάνει ήδη πολλά περισσότερα απ' ότι η δουλειά της απαιτούσε κι άκουσε το ανάλογο χειροκρότημα.

Από τρυφερή ηλικία το όνομά της διασπάστηκε σε κομμάτια πρόωρου ερωτισμού. Το αντικείμενο της έλξης προέκυψε να αφήσει εκτός ανθρώπους της τηλεόρασης και να προσελκύσει έναν τεννίστα. Γνωρίζει ότι η ζωή της κυλά με γρήγορους ρυθμούς, αλλά δεν αφήνει το χρόνο να τρέξει. Η Luisana Loreley Lopilato (20) καλωσορίζει ένα καινούριο ταξίδι: "Χωρίς να το έχω προβλέψει, σήμερα βρίσκομαι σε έναν καινούριο κύκλο της ζωής μου". Έχουν ακουστεί πολλές φήμες γύρω από το όνομά της, μία όμως μόνο κάνει πως δεν ακούει: σχετικά με τη δημοσιότητα. "Μέσα σε αυτήν την ατμόσφαιρα ζεις σε άλλο κόσμο που σε κάνει να ξεχνάς τι συμβαίνει στην πραγματικότητα. Οι φίλοι μου νομίζουν πως δεν γνωρίζω τι συμβαίνει γύρω μου, αλλά οι γονείς μου γρήγορα με επαναφέρουν στην πραγματικότητα και με κρατούν προσγειωμένη". Η Luisana βρίσκεται σε συνεχής επαφή με τη γη και τον ουρανό. "Η θρησκεία είναι πολύ σημαντική στη ζωή μου κι όποτε μπορώ συνοδεύω την οικογένειά μου στην Ευαγγελική εκκλησία. Προσεύχομαι κι έχω πνευματικές στιγμές, αλλά δεν είμαι η μόνη ηθοποιός που πηγαίνει στην εκκλησία". Προτιμά να μην πει περισότερα. Πιστεύει ότι το θέμα έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις χωρίς να υπάρχει λόγος. Ίσως είναι καλύτερο να μιλήσει για το αποτέλεσμα κι όχι τη μέθοδο: "Μου αρέσει να μοιράζομαι. Βοηθάω το ίδρυμα Pimpinela κι συνεισφέρω στο ορφανοτροφείο "Maria Jesus" στο Saladillo. Νιώθω πως μπορώ να βοηθήσω έστω και λίγο αποσπώντας ένα χαμόγελο, κι αυτό με κάνει να αισθάνομαι ολοκληρωμένη. Γι' αυτό το λόγο επιθυμώ να ανοίξω το δικό μου ίδρυμα για ορφανά παιδιά. Την προηγούμενη εβδομάδα ο πατέρας μου Eduardo, η μητέρα μου Bety, ο Dario κι εγώ ψάξαμε οικόπεδα που ελπίζουμε να αγοράσουμε με βοήθεια από σπόνσορες, αλλά είναι δύσκολο". Μία αλτρουιστική και γενναία οικογένεια που προτάσσεται μπροστά στις κάμερες. "Το να έχεις φωτογράφους μπροστά από την πόρτα του σπιτιού σου κάθε μέρα είναι ενοχλητικό. Ο πατέρας μου συχνά κυκλοφορεί με απλά ρούχα, η μητέρα μου τα βράδυα βγάζει βόλτα το σκύλο και δεν τους ευχαριστεί ιδιαίτερα να τους τραβάνε φωτογραφίες". Μόνη της απαντάει στην ερώτηση "γιατί;". "Είμαι ένα απλό κορίτσι της οικογένειας".

Μια αναδρομή στα παιδικά της χρόνια δείχνει ότι δεν υπήρχε εκδήλωση όπου η Luisana να μην έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση. Όταν όμως άστραφτε το flash από τις φωτογραφικές μηχανές άφηνε πίσω της τις απαιτητικές ματιές που πολλαπλασιάζονταν ανά χιλιάδες. Εκατομμύρια μάρτυρες αλλαγών, με θετικά κι αρνητικά σχόλια. "Ζω σε γρήγορους ρυθμούς και χάνω πολλά πράγματα, όπως τις νύχτες στο σπίτι με φίλους, έξοδοι για χωρό, ταξίδια που κρατούσαν μόλις τρεις μέρες. Σήμερα όμως δε μετανιώνω, επειδή όταν μεγαλώνεις είναι απαραίτητο να κάνεις επιλογές. Ακόμη και τώρα σκέφτομαι για τη ζωή μου πιο ήρεμα, περιβάλλομαι από καλούς και συγκρατημένους ανθρώπους που μου αφιερώνουν πολύ χρόνο. Θέλω να ξεκινήσω να ζω ως ένα κορίτσι 20 χρονών, δεν θέλω να μην έχω να πω τίποτα στα παιδιά μου από την εμπειρία αυτής της ηλικίας". Μπορεί να προκαλέσει λοιπόν ένα κορίτσι 20 χρονών; "Όλοι ξέρουμε πώς να δελεάζουμε ή να παίζουμε όταν θέλουμε να προκαλέσουμε. Στα περιοδικά δίνω ότι ζητάνε, γιατί αυτοί είναι οι κανόνες. Στην προσωπική μου ζωή δεν μου αρέσει να είμαι sexy, συμπεριφέρομαι με εντελώς αντίθετο τρόπο. Όταν θέλω να πλησιάσω κάποιον χρησιμοποιώ ότι μου αρέσει κι εμένα στον άντρα: το χιούμορ. Κάποιες σπάνιες προτάσεις πάντα τις απορρίπτω. Μου είχαν ζητήσει να κάνω τελείως γυμνές φωτογραφήσεις σε περιοδικά για πολλά λεφτά. Αργότερα οι προτάσεις πλήθαιναν και γίνονταν όλο και πιο συχνά. Υπάρχουν και μερικές όχι τόσο ακραίες που δε χρειάζεται να εκτεθείς και δεν υπάρχει πρόβλημα".

Ένα μεγάλο βήμα στη ζωή της Luisana ήταν η αγορά της δικής της ιδιοκτησίας στην οδό Delos Incas, στα προάστια του Belgrano. "Μου λείπει μόνο η βιβλιοθήκη" υπολογίζει η Luisana "αλλά δεν ζω μόνιμα εκεί. Είναι ένα μέρος που χρησιμοποιώ για να διαβάσω Αγγλικά, να βλέπω φίλους κι ένα καταφύγιο ενάντια σε αυτόν τον κόσμο που απαιτεί πολλές αποφάσεις και μου γεννά στρες, συναισθηματικές διαταραχές κι έτσι χρειάζομαι λίγη ηρεμία. Έχοντας το διαμέρισμα από πέρυσι έχω εγκατασταθεί πια επειδή χρειαζόμουν να ξεφύγω από κάποιες καταστάσεις και να σκεφτώ καθαρά. Σήμερα επιλέγω να μείνω με την οικογένειά μου. Από τη μία έχω το δικό μου τραπεζικό λογαριασμό, το αμάξι μου, το πρόγραμμά μου, αλλά από την άλλη συνεχίζω να εξαρτόμαι πολύ από τους άλλους. Γι' αυτό το λόγο θέλω να ξέρουν οι δικοί μου πού είμαι ή πού πηγαίνω". Η Luisana δεν αρνήθηκε ποτέ το γεγονός ότι πηγαίνει σε ψυχολόγο. "Επισκέπτομαι τον ψυχολόγο μου μόνο σε στιγμές στις οποίες θέλω να πάρω μερικές αποφάσεις. Στο σπίτι μου μιλάμε για όλα όσα μας συμβαίνουν". Επίσης παραδέχεται την αθωότητά της. "Πρέπει να ωριμάσω κι άλλο. Είμαι πολύ αθώα και πιστεύω ό,τι μου λένε. Εμπιστεύομαι πολύ γρήγορα τους ανθρώπους, ενώ αυτοί παίζουν μαζί μου. Με έχουν κοροϊδέψει πολλές φορές τόσο στην αγάπη όσο και σε άλλες πτυχές της ζωής. Με τον καιρό έμαθα να κάνω τη χαζή με αυτούς που δεν μου εμπνέουν εμπιστοσύνη". Η Luisana ήταν μόλις 13 χρονών όταν έκανε την πρώτη της σχέση με τον συνεργάτη της στο "Rebelde way", Felipe Colombo. "Είμασταν σαν αδέρφια. Περνούσαμε όλη τη μέρα μαζί", θυμάται. Έναν ολόκληρο χρόνο τον πέρασε με ανώνυμο αγόρι χωρίς όμως ατμόσφαιρα. "Είμαι πολύ ρομαντική", εξηγεί η Luisana. Το Νοέμβριο του 2004 γνώρισε το Mariano και η σχέση τους κράτησε λίγο λιγότερο από δυο χρόνια. Σήμερα, σαν αποτέλεσμα της "επανάστασής" της δηλώνει: "Ορκίζομαι πως του αρέσουν οι γυναίκες, τουλάχιστον όσο ήταν μαζί μου". Μετά από αρκετούς μήνες μόνη, σήμερα παραδέχεται: "Συνεχίζω να πιστεύω στον έρωτα" και διπλασιάζει το στοίχημα απέναντι στον Juan Monaco (23), τρίτο καλύτερο τεννίστα της χώρας, πρόσφατο νικητή των αγώνων ATP Series Buenos Aires, Kipz Buhel και Poertschach σε έναν από τους καλύτερους αγώνες της χρονιάς ύστερα από 23 ματς. Το πιο πολύτιμο όμως απ' όλα τα τρόπαια είναι τα λόγια της κοπέλας του. "Αν δεν ήμουν τόσο, μα τόσο ερωτευμένη με τον Juan σίγουρα θα ήμουν μόνη". Βαριέται δηλαδή τη μοναξιά; "Τα πάω πολύ καλά με τη μοναξιά, ποτέ δεν είδα την αγάπη σαν παρελθόν. Αν σήμερα είμαι ερωτευμένη είναι επειδή συμβαίνει ξαφνικά, χωρίς να το ψάχνω. Όταν ο Juan μπήκε στη ζωή μου σκέφτηκα: "Γιατί να είμαι μόνη από τη στιγμή που θέλω να είμαι μαζί του, γιατί να μιλώ με άλλους άντρες όταν επιθυμώ να μιλάω μόνο μαζί του". Προτιμώ να είμαι με ένα αγόρι με το οποίο μπορώ να μοιραστώ όλες τις μέρες της ζωής μου. Κι ο Juan ήταν ο τέλειος υποψήφιος. Ούτε εγώ το ήξερα, αλλά συμφωνούμε σε όλα". Η τελευταία σχέση βοήθησε τη Luisana να αποκτήσει εμπειρίες, κι οι εμπειρίες αυτές έγιναν μάθημα. "Τώρα είμαι πιο προσεκτική με αυτούς που εμπιστεύομαι και καταλαβαίνω πότε ένα ζευγάρι έχει μυστικά".

[colour=red]Τέλη Δεκεμβρίου 2006. Στο σπίτι των Lopilato επικρατεί πανικός. "Lu, σε παρακαλώ θέλω να έρθεις μαζί μου γιατί το αγόρι μου δεν μπορεί να με συνοδέψει", της έλεγε με επιμονή η γειτόνισσά της, με τα εισητήρια που η ίδια η Lu της είχε δώσει μετά από ευγενή χορηγία χορηγού του Lawn Tennis. "Δεν είχα άλλη επιλογή", εξομολογείται η νεαρή ηθοποιός. "Πέρασα όλο το πάρτυ δίπλα του χωρίς να ξέρω ποιος ήταν. Ξέρω κάποια πράγματα γύρω από το τέννις, αλλά δεν με ενθουσιάζει. Ξαφνικά προσέξαμε ο ένας τον άλλον. Με πλησίασε, μιλήσαμε λίγο, ανταλλάξαμε τηλέφωνα και μετά...όλα τ' άλλα". Η Luisana παραδέχεται: "Ποτέ δεν μου άρεσαν οι χαριτωμένοι άντρες, o Juan όμως είναι σαν σοκολάτα". Ο δημοσιογράφος ζητά να του πει τι ερωτεύθηκε στον Juan. "Eίναι καλός άνθρωπος, ήρεμος, ένας ολοκληρωμένος άντρας. Μου δίνει ότι χρειάζομαι, με σέβεται, μου κάνει εκπλήξεις. Είναι κύριος, στοργικός, καθόλου ανώριμος, έχει ευχέρεια λόγου κι αυτό είναι το πρώτο πράγμα που προσέχω σε έναν άντρα". Η σχέση της όμως με το Juan έχει και τις δυσκολίες της. "Η απόσταση ξεπερνά τα αισθήματα και μιλώ όχι μόνο για την αγάπη αλλά και για τους τσακωμούς, αν και με τον Juan ποτέ δεν χάνουμε τον έλεγχο στις συζητήσεις μας. Είναι και ο χρόνος και το ότι είμαστε χωριστά, επειδή περνά μια εβδομάδα εδώ, μια εκεί. Το τηλέφωνο παίρνει φωτιά, μιλάμε όλη μέρα. Οι φίλοι μου μου λένε συνέχεια αν η ζήλεια μου είναι παρανοϊκή, αλλά ευτυχώς έχω ζήσει δύσκολες καταστάσεις κι έχω μάθει να ζηλεύω όταν πρέπει. Ο Juan δεν είναι χαζός ούτε ο τύπος του άντρα που αντιμετωπίζει άσχημα την ανασφάλειά του. Μαθαίνω να αγαπώ την απόσταση που μας χωρίζει, γιατί αξίζει". Η Luisana παραδέχεται πως όταν είναι ερωτευμένη κάνει τρελά πράγματα. "Πρόσφατα ο Juan έπαιζε στο Αμβούργο. Έμεινε έκπληκτος όταν τέλειωσα την παράσταση, πήρα ένα αεροπλάνο και πήγα να τον δω. Μου πήρε σχεδόν μια μέρα να φτάσω, έμεινα μαζί του λιγότερο από 24 ώρες και την επόμενη επέστρεψα στο Buenos Aires". Η νεαρή ηθοποιός δεν θα παράταγε ποτέ την επαγγελματική της πορεία για τον έρωτα. "Ούτε εγώ θα το έκανα, ούτε αυτός. Ζούμε όμορφες στιγμές μαζί, αγαπάμε, σεβόμαστε και ενθαρρύνουμε πολύ ο ένας τον άλλον". Όπως και με το Mariano το καλοκαίρι του 2005, έτσι και τώρα η Luisana δεν αποκλείει το γάμο. "Ποτέ δεν είπα ότι δεν θα παντρευτώ. Αυτή την περίοδο έχουμε αρκεστεί σε ένα δαχτυλίδι που συμβολίζει το δεσμό μας. Αλλά τώρα καταλαβαίνω πως τίποτα από αυτά δεν έχει σημασία. Ο Juan μου έμαθε πως ο σεβασμός ως βάση στον έρωτα είναι πολύ καλύτερο από τη δέσμευση". H Luisana δεν κρύβει ότι οι οικογένειές τους γνωρίστηκαν. "Ναι και χαίρομαι πολύ γι' αυτό. Είναι πολύ καλοί άνθρωποι κι αυτό είναι μία από τις προτεραιότητες σε έναν άντρα. Γενικότερα, όποτε πηγαίνω σπίτι του για φαγητό τόσο η Cristina, η μητέρα του, όσο και ο Pico, ο πατέρας του, με φροντίζουν σαν βασίλισσα. Έχω ήδη κάνει φιλίες με τα αδέρφια του, Andres και Mara, και με την παρέα του". Πώς όμως το ανταμείβουν αυτό οι Lopilato; "Η μητέρα μου δεν μαγειρεύει συχνά, έτσι αν δεν υπάρχει φαγητό στο φούρνο βγαίνουμε με τον Juan έξω". Τότε και μόνο βλέπουμε τον Monaco μαζί με τη Luisana σε φωτογραφίες. Ποτέ όμως δεν ζήλεψε τη Luisana και δεν έχει πρόβλημα με τις φωτογραφήσεις της στα εξώφυλλα περιοδικών. "Είναι πιστός" δηλώνει η νεαρή ηθοποιός. Μπορεί η μόνη διαφορά της με τον Juan να είναι 20 εκατοστά ύψους, η ίδια όμως προσέχει το σώμα της. "Κάθε μέρα γυμνάζομαι για περίπου μια ώρα με τη Mariana Dalmasso και κάνω μαθήματα χορού μαζί με την αδερφή μου Daniela. Εάν δεν κυνηγήσω τις θερμίδες, συσσωρεύονται στη μέση μου κι ύστερα στα πόδια, κάτι που θέλω να αποφύγω. Δεν κάνω δίαιτα, μόνο εντατικά λεμφατικά μασάζ". Τις 30 Σεπτεμβρίου, μετά την τελευταία παράσταση του "Arlequin, servidor de dos patrones" η Luisana θα ταξιδέψει ως την Ισπανία για μερικές δημόσιες εμφανίσεις. Όταν επιστρέψει θα αποφασίσει αν θα συμμετέχει στην κωμωδία του Canal 13 ή του Telefe και συνεχίζει να είναι το κεντρικό πρόσωπο των εταιρειών 47street και Promesse και ούτω καθ' εξής... "Δεν πρόκειται να σταματήσω την υποκριτική, θέλω να κάνω δικές μου παραγωγές, να παντρευτώ με τον Juan φυσικά και να σχηματίσουμε μια οικογένεια όπως η δική μου. Η ανηψιά μου Daira (3) μου ξυπνάει το μητρικό ένστικτο, αν και προτιμώ να κάνω αγόρι". Δεν πρόκειται όμως να αφήσει το χρόνο να περάσει και να γίνει μητέρα σε μεγάλη ηλικία. Σύμφωνα με τη Luisana, η ιδανική ηλικία είναι 23 για γάμο και το πρώτο παιδί στα 24.[/colour=red]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://erreway4evergreece.forumgreek.com
luisanaybenja
Admin
luisanaybenja


Αριθμός μηνυμάτων : 210
Ηλικία : 30
Location : ston paradeiso me tous Erreway!
Registration date : 18/07/2007

LU en Caras! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: LU en Caras!   LU en Caras! Icon_minitimeΣαβ Σεπ 22, 2007 3:02 pm

gia na pw thn alhtheia dn mou poluaresei h fwtografhsh protimw thnj allh tou 47 street alla ta leei theika!!!

- -
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://erreway4evergreece.forumgreek.com
 
LU en Caras!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
erreway4evergreece :: Erreway:fotos,interviews! :: Luisana Lopilato!-
Μετάβαση σε: